Novinky

Péče v první linii

Péče v první linii

Senioři a další lidé vyžadující péči jsou nejvíce ohrožení pandemií nového koronaviru. Na všech zaměstnancích a zaměstnankyních domovů pro seniory i na těch, kteří pomáhají starým lidem v jejich domovech, leží velká odpovědnost. Současná krize ale nesmí vést ke zhoršení pracovních podmínek pečujících. Situace se rychle mění a vláda neustále schvaluje nová nařízení, která se dotýkají také pečujících. Připravili jsme proto odpovědi na otázky, které nejčastěji pokládají zaměstnanci domovů pro seniory a dalších sociálních služeb.

Jak snížit riziko nakažení koronavirem

Jak snížit riziko nakažení koronavirem

Žijeme v globalizovaném světě a proto se ani České republice nevyhne riziko nakažení koronavirem. V případě, že je nařízena karanténa, platí stejný režim jako v případě pracovní neschopnosti, tedy prvních 14 dnů náleží zaměstnanci náhrada mzdy ve výši 60% průměrného výdělku. Po uplynutí této doby pak dávky nemocenského pojištění.

Být členem UZO se teď vyplatí ve všech SPHERÁCH!

Být členem UZO se teď vyplatí ve všech SPHERÁCH!

UZO chrání vaše zájmy ve všech oblastech a nyní členové UZO získali další bonus v podobě benefitní karty SPHERE, která vás opravňuje ke slevě u více než 10 000 partnerů. Být členem UZO se teď vyplatí ve všech SPHERÁCH!

PENNY navyšuje mzdy všem minimálně o 1000 korun

PENNY navyšuje mzdy všem minimálně o 1000 korun

„I letošní jednání byla zcela korektní a oceňujeme přístup společnosti PENNY MARKET, která má spokojenost zaměstnanců jako jednu z hlavních priorit, což dokazuje i vstřícným jednáním a pravidelným dialogem s konkrétními výsledky. Jsme velmi rádi, že mezi námi funguje sociální dialog na vysoké úrovni a jedním z jeho výsledků je pravidelné výrazné navyšování mezd,“ říká prezidentka UZO Renáta Burianová.

Zástupci UZO se zúčastnili retail summitu 2020

Zástupci UZO se zúčastnili retail summitu 2020

Zástupci UZO se zúčastnili retail summitu 2020, kde hlavní motto byla proměna obchodu ➡️ žijeme v době zákaznické. Zástupci nadnárodních řetězců na summitu zmínili významnou úlohu odborů pro rozvoj sociálního dialogu a prosperity firmy.

Zaručená mzda

Zaručená mzda

„S výší minimální mzdy se od nového roku změnila i zaručená mzda. Ta, která jednotlivým profesím garantuje mzdové minimum. Jenže na rozdíl od minimální se o té zaručené moc neví. Ani mezi zaměstnanci, a mnohdy ani mezi zaměstnavateli. Nedodržení zaručené mzdy je druhý nejčastější přestupek tuzemských firem v odměňování.“

UZO PŘISPÍVÁ KAŽDÝ ROK 50 000 KČ NA NADACI POLICISTŮ A HASIČŮ!

UZO PŘISPÍVÁ KAŽDÝ ROK 50 000 KČ NA NADACI POLICISTŮ A HASIČŮ!

Jsme velmi rádi, že můžeme každý rok přispět a tím pomoci Nadaci policistů a hasičů, která se stará o rodiny těch, kteří při výkonu povolání přišli o život nebo si způsobili trvalé následky na zdraví. Oni pomáhají a nasazují své životy pro životy jiných, tímto darem chce UZO zase pomoci jim - hrdinům!

DOBRÁ ZPRÁVA PŘED VÁNOCEMI!

DOBRÁ ZPRÁVA PŘED VÁNOCEMI!

Minimální mzda od ledna 2020 vzroste o 1 250 Kč na 14 600 Kč a zároveň se samozřejmě zvýší i zaručené mzdy.