Obchod

Odbory v Albertu vyjednaly 3% do základní mzdy

Odbory v Albertu vyjednaly 3% do základní mzdy

Odbory v Albertu vyjednaly v rámci sociálního dialogu se společností letos již druhé navýšení mezd - od 1.9.2022 u provozních zaměstnanců i v distribučních centrech plošně o 3% do základní mzdy.

ZAMĚSTNANCŮM V TESCU SE ZVÝŠÍ ZÁKLADNÍ MZDY

ZAMĚSTNANCŮM V TESCU SE ZVÝŠÍ ZÁKLADNÍ MZDY

Výsledek náročného kolektivního vyjednávání o výši mezd a benefitů se opět dostavil. Mzdy budou navýšeny od 1. července 2022 všem kolegům na provozních pozicích na obchodech a distribuci, a to v průměru o 5 %, změny se současně dotknou i některých benefitů.

Nová KS v M&S

Nová KS v M&S

Dne 7. 3. 2022 byla uzavřena kolektivní smlouva na roky 2022-2024 mezi Marks and Spencer Czech Republic,a.s. a ZO OSPO Marks and Spencer Melantrich a ZO OSPO Ostrava. Od 1. dubna se navyšuje základní hodinová mzda o 10% a stravenky se navyšují na 120 Kč.

DOČKALI JSME SE

DOČKALI JSME SE

Po dlouhé době se dnes zaměstnanci v obchodě mohli normálně nadechnout bez ochrany úst a nosu. Snad už tento stav vydrží.

REWE GROUP

REWE GROUP

2.3.2022 se opět po 3 letech sešli zástupci podnikové rady REWE GROUP s odborovými organizacemi BILLA a PENNY MARKET ČR. Pozvání přijal i generální ředitel společnosti Billa Dariusz Tomasz Bator s personální ředitelkou Šárkou Brennerovou a také jednatel společnosti Penny Market Radek Hovorka. Na programu byly pracovní podmínky zaměstnanců, provozní problémy, ale i kolektivní vyjednávání a kolektivní smlouva.

PENNY MARKET ZVYŠUJE MZDY

PENNY MARKET ZVYŠUJE MZDY

Více než 6 000 zaměstnanců PENNY dostane od 1. března přidáno v průměru o 5 %. Minimální mzda pokladních na plný úvazek bez započtení dalších příplatků se tak zvyšuje na 26 000 korun. Navýšení mezd pro rok 2022 je výsledkem letošního kolektivního vyjednávání.

V Česku otevře prodejna budoucnosti

V Česku otevře prodejna budoucnosti

Skupina COOP otevře první supermarket, kde si zákazníci nakoupí dvacet čtyři hodin sedm dní v týdnu. Ke vstupu do obchodu potřebují bankovní identitu. Zaplatí na samoobslužných pokladnách, které odemknou dveře.