V případě dotazů se obracejte na asistenta komunikace UZO:

Martin Svojš
e-mail: svojs@uzo.cz
mobil: 721 782 171

Tiskové zprávy UZO

Zaměstnanci PENNY si znovu přilepší. Základní mzda pokladních roste o 1300 korun

Obchodní řetězec PENNY pokračuje ve zvyšování mezd. Ty od 1. března stoupnou bezmála sedmi tisícovkám zaměstnanců v průměru o 4,6 procenta. Základní mzda pokladních bez započítání příplatků se zvýší o 1 300 korun a bude začínat na 29 300 korunách. PENNY navyšuje mzdy pojedenácté za posledních devět let. Aktuálně do platového balíku na letošní rok přidává přes 160 milionů korun. Vylepšuje také benefity, například příspěvek na doplňkové penzijní spoření vzroste na 800 korun měsíčně.

LIDÉ Z PENNY OPĚT OSLAVÍ VÁNOCE DOMA

Zákon umožňuje, aby na Štědrý den byly obchody otevřené. PENNY přesto dává, jako každý rok, svým zaměstnancům volno a všech jeho více než 410 prodejen ten den zůstane zavřených.

PENNY vyplatí zaměstnancům meziročně přes čtvrt miliardy korun navíc

PENNY opět zvyšuje mzdy všem svým zaměstnancům. Od 1. března letošního roku se bezmála 7 000 zaměstnancům zvýší mzda v průměru o 7,5 %. Současně se mohou těšit z mimořádných odměn ve výši 4 % za první dva měsíce letošního roku. PENNY tak v letošním roce svým zaměstnancům vyplatí téměř 300 000 000 korun navíc.

PENNY PŘED VÁNOCI PRODLOUŽÍ OTEVÍRACÍ DOBU A NA ŠTĚDRÝ DEN ZAVŘE

Na Štědrý den tak více než 400 prodejen PENNY zůstane zavřených, což oceňuje i Renáta Buriánová, prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb: „V dnešní době, kdy se většina firem žene za maximálním ziskem, se jedná o ojedinělý krok, který PENNY dělá už několik let.“

ALBERT připravil třetí navýšení mezd během patnácti měsíců. Zaměstnancům přidá od března příštího roku 10 %

Společnost Albert dnes oznámila zaměstnancům ve více než tři sta třiceti prodejnách navýšení mezd s platností od 1. března 2023. V průměru o 10 % si polepší tisíce pokladních, prodavačů, pekařů, skladníků či zelinářů, ale také manažeři prodejen a jejich zástupci. Minimální garantované navýšení bude činit 8 %.

ALBERT navyšuje mzdy, letos již podruhé. Plošně přidává provozním zaměstnancům 3 %

Mzdy provozních zaměstnanců ve více než tři sta třiceti prodejnách společnosti Albert po celé České republice i v distribučních centrech vzrostou od 1. září 2022 plošně o 3 %. Tímto mimořádným navýšením společnost jako odpovědný zaměstnavatel reaguje na aktuální ekonomickou situaci. Jde o druhé letošní navýšení a o osmou velkou vlnu zvyšování mezd od roku 2016. Celkově letos Albert navýší mzdy provozním zaměstnancům v průměru o 7 %.

PENNY pro rok 2022 znovu zvyšuje mzdy

Více než 6 000 zaměstnanců PENNY dostane od 1. března přidáno. Všem zaměstnancům na prodejnách, v logistických centrech i na centrále zvýší PENNY mzdy pro letošní rok v průměru o 5 %. Minimální mzda pokladních na plný úvazek bez započtení dalších příplatků se tak zvyšuje na 26 000 korun. Jedná se už o osmé navýšení mezd za posledních 6 let.

ZAMĚSTNANCI PENNY OSLAVÍ ŠTĚDRÝ DEN DOMA

Ačkoliv zákon umožňuje mít 24. prosince dopoledne otevřeno, všichni zaměstnanci PENNY budou mít stejně jako v uplynulých letech na Štědrý den volno. Všechny prodejny PENNY tak zůstanou v tento sváteční den zavřené.

Mzdy provozních zaměstnanců prodejen ALBERT se od 1. 1. 2022 navýší v průměru o 4 %

Mzdy provozních zaměstnanců ve více než třech stovkách prodejen po celé České republice od 1. ledna 2022 opět porostou. V průměru o 4 procenta si od začátku roku polepší tisíce pokladních, prodavačů, pekařů, skladníků či zelinářů. Jde již o šestou velkou vlnu zvyšování mezd od roku 2016. Jako poděkování zaměstnancům vyplatí Albert ve čtvrtém čtvrtletí také mimořádnou odměnu ve výši 3 000 korun.