V případě dotazů se obracejte na asistenta komunikace UZO:

Martin Svojš
e-mail: svojs@uzo.cz
mobil: 721 782 171

Tiskové zprávy UZO

PENNY VYPLATÍ ZAMĚSTNANCŮM MEZIROČNĚ PŘES ČTVRT MILIARDY KORUN NAVÍC

PENNY opět zvyšuje mzdy všem svým zaměstnancům. Od 1. března letošního roku se bezmála 7 000 zaměstnancům zvýší mzda v průměru o 7,5 %. Současně se mohou těšit z mimořádných odměn ve výši 4 % za první dva měsíce letošního roku. PENNY tak v letošním roce svým zaměstnancům vyplatí téměř 300 000 000 korun navíc.

Albert připravil třetí navýšení mezd během patnácti měsíců. Zaměstnancům prodejen přidá od března příštího roku 10 %

Společnost Albert dnes oznámila zaměstnancům ve více než tři sta třiceti prodejnách navýšení mezd s platností od 1. března 2023. V průměru o 10 % si polepší tisíce pokladních, prodavačů, pekařů, skladníků či zelinářů, ale také manažeři prodejen a jejich zástupci. Minimální garantované navýšení bude činit 8 %.

Albert navyšuje mzdy, letos již podruhé. Plošně přidává provozním zaměstnancům 3 %

Mzdy provozních zaměstnanců ve více než tři sta třiceti prodejnách společnosti Albert po celé České republice i v distribučních centrech vzrostou od 1. září 2022 plošně o 3 %. Tímto mimořádným navýšením společnost jako odpovědný zaměstnavatel reaguje na aktuální ekonomickou situaci. Jde o druhé letošní navýšení a o osmou velkou vlnu zvyšování mezd od roku 2016. Celkově letos Albert navýší mzdy provozním zaměstnancům v průměru o 7 %.

PENNY PRO ROK 2022 ZNOVU ZVYŠUJE MZDY

Více než 6 000 zaměstnanců PENNY dostane od 1. března přidáno. Všem zaměstnancům na prodejnách, v logistických centrech i na centrále zvýší PENNY mzdy pro letošní rok v průměru o 5 %. Minimální mzda pokladních na plný úvazek bez započtení dalších příplatků se tak zvyšuje na 26 000 korun. Jedná se už o osmé navýšení mezd za posledních 6 let.

Mzdy provozních zaměstnanců prodejen Albert se od 1. 1. 2022 navýší v průměru o 4 %

Mzdy provozních zaměstnanců ve více než třech stovkách prodejen po celé České republice od 1. ledna 2022 opět porostou. V průměru o 4 procenta si od začátku roku polepší tisíce pokladních, prodavačů, pekařů, skladníků či zelinářů. Jde již o šestou velkou vlnu zvyšování mezd od roku 2016. Jako poděkování zaměstnancům vyplatí Albert ve čtvrtém čtvrtletí také mimořádnou odměnu ve výši 3 000 korun.

PENNY OPĚT NAVYŠUJE MZDY

PENNY navýšilo od 1. března letošního roku mzdy všech svých zaměstnanců na prodejnách i logistických centrech v průměru o 3 %. Základní mzda pokladní pracující na plný úvazek bez příplatků tak bude nyní minimálně 25 000 korun. PENNY navyšuje mzdy za posledních 5 let už posedmé. Za tu dobu základní mzda pokladních vzrostla o více než 8 000 korun.

BILLA navýší prodejnímu personálu plošně mzdy o 3 %

Společnost BILLA pokračuje i nadále ve zlepšování pracovních i mzdových podmínek svého prodejního personálu. V rámci sociálního dialogu se dohodla se základními odborovými organizacemi na zachování všech stávajících benefitů a navýšení mezd. V průměru si zaměstnanci prodejen polepší o 5 %, plošné navýšení činí 3 %.

PENNY MARKET BUDE MÍT OPĚT 24.12. ZAVŘENO

Všichni zaměstnanci PENNY budou mít letos na Štědrý den volný den. Zákon sice dovoluje mít 24. prosince dopoledne otevřeno, přesto všechny prodejny PENNY zůstanou v tento sváteční den zavřené.

Zavřené obchody se dostávají do kritického stavu – umožněte jejich otevření

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) a Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb (UZO) jako sociální partneři společně volají po otevření prodejen s nepotravinářským zbožím. Posouvání termínu přímo ohrožuje pracovní místa v nich, přičemž obchod nikdy nebyl významným ohniskem šíření koronaviru. Navíc o co déle bude tento stav trvat, o to větší kumulace zákazníků v prodejnách v předvánočním období hrozí.

Mzdy provozních zaměstnanců prodejen Albert se od 1. 1. 2021 navýší v průměru o 6 %

I v období korona krize Albert pokračuje v navyšování mezd. Od 1. ledna 2021 vzrostou mzdy provozních zaměstnanců ve více než třech stovkách prodejen po celé České republice. Tisíce pokladních, prodavačů, skladníků, pekařů či zelinářů si od začátku roku polepší v průměru o 6 procent. Minimální garantované navýšení bude činit 3 procenta. Albert tak pokračuje ve zvyšování mezd z uplynulých let. V posledním čtvrtletí tohoto roku vyplatí zaměstnancům na prodejnách také mimořádný bonus ve výši až 3000 korun jako poděkování za pracovní nasazení.