V případě dotazů se obracejte na asistenta komunikace UZO:

Martin Svojš
e-mail: svojs@uzo.cz
mobil: 721 782 171

Tiskové zprávy UZO

BILLA navýší prodejnímu personálu plošně mzdy o 3 %

Společnost BILLA pokračuje i nadále ve zlepšování pracovních i mzdových podmínek svého prodejního personálu. V rámci sociálního dialogu se dohodla se základními odborovými organizacemi na zachování všech stávajících benefitů a navýšení mezd. V průměru si zaměstnanci prodejen polepší o 5 %, plošné navýšení činí 3 %.

PENNY MARKET BUDE MÍT OPĚT 24.12. ZAVŘENO

Všichni zaměstnanci PENNY budou mít letos na Štědrý den volný den. Zákon sice dovoluje mít 24. prosince dopoledne otevřeno, přesto všechny prodejny PENNY zůstanou v tento sváteční den zavřené.

Zavřené obchody se dostávají do kritického stavu – umožněte jejich otevření

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) a Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb (UZO) jako sociální partneři společně volají po otevření prodejen s nepotravinářským zbožím. Posouvání termínu přímo ohrožuje pracovní místa v nich, přičemž obchod nikdy nebyl významným ohniskem šíření koronaviru. Navíc o co déle bude tento stav trvat, o to větší kumulace zákazníků v prodejnách v předvánočním období hrozí.

PENNY navyšuje mzdy všem minimálně o 1000 korun

Společnost PENNY MARKET od 1. března letošního roku zvyšuje všem svým zaměstnancům mzdy v průměru o 5 %. Znamená to, že i pokladní pracující na plný úvazek si polepší minimálně o 1 000 korun měsíčně. Základní mzda pokladních se bude nově pohybovat v závislosti na délku pracovního poměru v rozmezí od 24 000 až do bezmála třiceti tisíc korun měsíčně.

Zaměstnanci společnosti Vesna vyhráli soudní spor se zaměstnavatelem

Přestože se za poslední 3 roky nedaří uzavřít se společností Vesna a.s. kolektivní smlouvu, část zaměstnanců si nenechala líbit některé protizákonné postupy zaměstnavatele. Konkrétně se jedná o 2 členky výboru odborové organizace, kterým zaměstnavatel jako jediným ze všech zaměstnanců neoprávněně pokrátil pohyblivou složku mzdy (prémie) v listopadu a prosinci loňského roku. Zaměstnankyně se obrátily se svým nárokem na soud, který jim zcela vyhověl a žalobu na doplacení prémií uznal jako důvodnou. Soud konstatoval, že zaměstnankyně se nedopustily takového porušení povinností, které by zaměstnavatele opravňovalo k postihu v podobě krácení prémií. Naopak soud uvedl, že postup zaměstnavatele nemá oporu v zákoně a označil ho za jednání, které má až šikanózní povahu.

Mzdy provozních zaměstnanců prodejen Albert se od 1. 1. 2020 navýší v průměru o 9 %

Od 1. ledna 2020 navyšuje řetězec Albert mzdy provozních zaměstnanců v prodejnách. Změna, kterou se v těchto dnech dozvídají tisíce pokladních, skladníků, řezníků, zelinářů či pekařů, znamená v průměru navýšení o 9 %, každý provozní zaměstnanec má garantované navýšení minimálně o 5 %. Tato investice do mezd v Albertu je čtvrtou velkou vlnou ročního navyšování a v celkovém součtu se mzdy od konce roku 2016 navýšily v průměru o 58,7 %.

Názor zaměstnanců obchodu poslance nezajímá

Včera Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny popřel vůli více než 100 000 zaměstnanců obchodu a doporučil ke schválení Poslanecké sněmovně zrušit zákon č. 223/2016 Sb, o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě. Zrušení tohoto zákona navrhuje poslanec za TOP 09 Miroslav Kalousek.

Zákon o prodejní době jde do 3. čtení

Včera Poslanecká sněmovna na svém zasedání neplánovaně zařadila projednání novely zákona č. 223/2016 Sb, o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě ve 2. čtení. Po obecné a podrobné rozpravě prošla tato novela do 3. čtení, kde o ní bude znovu hlasováno. Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb výsledek jednání vzhledem k politickému složení Poslanecké sněmovny a dřívějším pozměňovacím návrhům ze strany TOP 09 a ODS hodnotí veskrze pozitivně.

Penny Market po půl roce opět výrazně zvyšuje mzdy

Zaměstnanci obchodů i logistických center společnosti Penny Market si od 1. března 2019 polepší na mzdách v průměru o 10 %. Základní mzda pokladní pracující na plný úvazek se bude v Penny Marketu nově pohybovat v rozmezí 23 000 – 28 000 korun měsíčně.