Služby

UZO ALICE REKAPITULUJE

UZO ALICE REKAPITULUJE

UZO gratuluje ALICI i ostatním odborovým organizacím k úspěchům v roce 2022 a rok 2023 ať je ještě úspěšnější!

ALICE ZAHÁJILA KOLEKTIVNÍ VYJEDNÁVÁNÍ

ALICE ZAHÁJILA KOLEKTIVNÍ VYJEDNÁVÁNÍ

Zástupci odborové organizace UZO ALICE úspěšně zahájili 28. listopadu kolektivní vyjednávání s managementem firmy ALZHEIMER HOME z.ú.. Při vyjednávání zaměstnavateli sdělili, proč uzavření kolektivní smlouvy a zlepšení pracovních podmínek bude znamenat kvalitnější péči o klienty a také vedení oznámili, že se odbory rozšířily do dalších dvou zařízení Alzheimer Home Pitkovice a Senior Home České Budějovice.

PODĚKOVÁNÍ

PODĚKOVÁNÍ

Poděkování za dobře odvedenou odborovou práci v sociálních službách.

UZO ALICE má více než 100 nových členů

UZO ALICE má více než 100 nových členů

Velká gratulace a obdiv patří více než 100 lidem ve čtyřech zařízeních společnosti Alzheimer Home, kteří hrdě uvedli svá jména při ohlášení odborové organizace UZO ALICE u zaměstnavatele. UZO dává 👍 a věří, že takto odvážných lidí bude jen přibývat.

Rozhovor s předsedkyní OO Senecura

Rozhovor s předsedkyní OO Senecura

Dne 8. dubna podepsalo UNI Global Union a nadnárodní společnost ORPEA SA, která v ČR působí jako firma SeneCura, Globální dohodu o partnerství v oblasti etického zaměstnávání, sociálního dialogu, kolektivního vyjednávání a práv odborových organizací. Zeptali jsme se předsedkyně odborové organizace (OO) UZO a pečovatelky působící ve společnosti SeneCura Jany Pohlové, jak ovlivní globální dohoda podmínky zaměstnanců v České republice.

PŘELOMOVÁ GLOBÁLNÍ DOHODA

PŘELOMOVÁ GLOBÁLNÍ DOHODA

Vyplatí se být součástí větší "rodiny" - členové odborové organizace SeneCura nyní mají unikátní příležitost využít globální dohodu, kterou uzavřela mezinárodní odborová centrála UNI (UZO je jejím členem) se skupinou ORPEA (v ČR provozuje pečovatelské domy SeneCura) k prosazování odborových práv, snadnějšímu organizování a zlepšení kolektivního vyjednávání. Dohoda, která byla uzavřena 8. dubna 2022 v Paříži, navíc zaručuje zaměstnancům v sektoru privátní péče zlepšení pracovních a životních podmínek a také pravidelné setkávání zástupců odborů s managementem.

Nová KS v Alzheimercentru

Nová KS v Alzheimercentru

Místopředsedkyně UZO ALICE Dana Búriková, která pracuje v jihlavském domově seniorů jako pečovatelka, řekla k výsledkům jednání: „Podařilo se nám vyjednat navýšení mezd o 1500 korun tedy asi o 7,5%. Peníze navíc si všechny kolegyně určitě zaslouží po náročných měsících práce během pandemie.”

ODMĚNY PRO ZAMĚSTNANCE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

ODMĚNY PRO ZAMĚSTNANCE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Nejvíce, tedy 50 tisíc korun, by měli dostat pracovníci domovů pro seniory, postižené či se zvláštním režimem, stacionářů, pečovatelské a odlehčovací služby, chráněného bydlení a osobní asistence, kteří se o klienty přímo starají. Peníze by mělo obdržet celkem 59 300 zaměstnanců. Ostatní personál v zařízeních by měl mít 30 000 korun. Podle ministerstva je to asi 24 800 lidí.