Logistika

Amazon v ČR zvedá nástupní mzdy o 13%

Amazon v ČR zvedá nástupní mzdy o 13%

V ČR sice internetový obchod nemá takovou sílu jako v USA, i zde je však zvyšování mzdy u konkurence signálem pro velké zaměstnavatele. Někteří z nich už nástupní mzdu v průběhu uplynulého půl roku zvýšili. Například Kaufland zaměstnancům přidal na začátku června 4%, minimální interní mzda tak stoupla na 25 tisíc korun. V březnu zas Penny Market plošně zvýšil mzdy o 3%, čímž se minimální základní mzda rovněž dostala na 25 tisíc korun.

AMAZON – JAK TO DOPADNE?

AMAZON – JAK TO DOPADNE?

Včera desítky inspektorů a policistů zasahovali od ranních hodin ve středočeské pobočce Amazonu. Inspektorát práce dostal několik podnětů na možné pochybení, a tak se rozhodl udělat velkou kontrolní akci. Výsledky však budou později.

Amazon

Amazon

Amazon a jeho problematika nejen v ČR.

Amazon vyplatí bonusy

Amazon vyplatí bonusy

Společnost Amazon vyplatí bonusy svým zaměstnancům, kteří budou čelit prosincové předvánoční horečce. Vyčlenila na ně půl miliardy dolarů. Prémii dostanou i Češi. Na bonus dosáhnou i zaměstnanci českého Amazonu. Seznam Zprávám to potvrdila mluvčí Miroslava Jozová. „Češi bonus také dostanou, ale o jeho výši se aktuálně jedná,“ uvedla Jozová.

UZO vítá ZO UZO JUSDA EUROPE

UZO vítá ZO UZO JUSDA EUROPE

Rádi bychom informovali, že v měsíci červnu tohoto roku byla založena v rámci Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb nová základní organizace - ZO UZO JUSDA EUROPE se sídlem v Kutné Hoře.

Amazon nabírá nové lidi i v Česku

Amazon nabírá nové lidi i v Česku

"Propouštět? To ani náhodou. Zatímco na mnoho firem dopadá koronavirová krize poměrně těžce, v Amazonu se naopak rozjel byznys ještě do vyšších otáček. Jedna z nejhodnotnějších firem světa teď ukazuje své přednosti, když dokáže velmi rychle doručit zboží všeho druhu včetně jídla, což zákazníci, kteří teď tráví většinu času v karanténně, pochopitelně vítají. A proto teď Amazon potřebuje posílit ve skladech i logistice."

Amazon v ČR zvedá mzdy

Amazon v ČR zvedá mzdy

"Amazon pokračuje v náboru pro centrum v Dobrovízi před letošní prodejní špičkou a od 1. září zvyšuje základní hodinovou mzdu ze 150 na 160 až 175 korun hrubého podle dosavadní délky trvání pracovního poměru, tedy až o osm procent. Uvedla to mluvčí českého Amazonu Miroslava Jozová. Mzdy zvyšoval Amazon v Česku naposledy loni v srpnu. Společnost v Česku zaměstnává zhruba 3000 stálých zaměstnanců a kolem 2000 sezonních pracovníků."

DHL začíná v ČR doručovat balíky nákladním elektrokolem

DHL začíná v ČR doručovat balíky nákladním elektrokolem

"Nové technologické vychytávky stále více prostupují také do světa logistiky. Firmy zlepšují jak své interní procesy, aby dokázaly uspokojit stále rostoucí poptávku po rychlém doručení balíků, tak zároveň řeší samotný způsob, jakým zásilky doručují. I tady vstupuje do hry elektrifikace vozových parků a DHL Express tak nyní přichází s vlastním nákladním elektrokolem."