V případě dotazů se obracejte na asistenta komunikace UZO:

Martin Svojš
e-mail: svojs@uzo.cz
mobil: 721 782 171

Archiv tiskových zpráv OSPO

Kaufland od června výrazně zvýší mzdy

Společnost Kaufland, s níž Odborový svaz pracovníků obchodu (OSPO) dlouhodobě vyjednává a uzavírá kolektivní smlouvu s mnoha benefity, od 1. června výrazně zvýší mzdy provozním zaměstnancům.

OSPO podniká nový krok ke zvýšení mezd zaměstnancům Vesny

Návrh kolektivní smlouvy na léta 2018–2019 dnes zaměstnavateli zaslala odborová organizace Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) ve společnosti Vesna. „Požadujeme v něm odpovídající nárůst mezd,“ říká předsedkyně OSPO Renáta Burianová.

OSPO rozšířil svou působnost o další řetězce i logistická centra

Odborový svaz pracovníků obchodu loni rozšířil svou působnost například o velké obchodní řetězce Marks&Spencer, H&M a UNI HOBBY, logistické centrum společnosti Amazon a rodinnou firmu Karlovarské minerální vody. V každé z těchto velkých společností vznikla základní odborová organizace, která hájí zájmy zaměstnanců a se zaměstnavateli vyjednává výši mezd a pracovní podmínky.

Rok platnosti zákona o prodejní době: panuje spokojenost

Zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, který určil povinnost uzavřít o vybraných státních svátcích velké obchody nad 200 čtverečních metrů prodejní plochy, se za rok svého fungování osvědčil.

Zaměstnanci Vesny stále marně čekají na zvýšení svých mezd

Zvýšení mezd se ani po více než roce úsilí Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) dosud nedočkali zaměstnanci obchodního řetězce Vesna, který prodává zejména bytový textil. Naprostá většina stále pobírá pouze zaručenou mzdu, v níž jsou v rozporu s dobrými mravy započítány i odměny, které by měly tvořit peníze navíc.

Mzdy provozních zaměstnanců prodejen Albert se od 1. 1. 2018 navýší v průměru o 19 %

Od 1. ledna 2018 navyšuje řetězec Albert mzdy provozních zaměstnanců v obchodech. Změna, kterou se v těchto dnech dozvídají tisíce pokladních, skladníků, řezníků, zelinářů či pekařů, znamená v průměru téměř dvacetiprocentní navýšení mezd od ledna následujícího roku. Zvýšení mezd proběhne kombinací plošného navýšení pro všechny provozní zaměstnance o 7 % a dalším navýšením v návaznosti na výsledek ročního hodnocení. V součtu s navyšováním mezd v letošním roce tak Albert zvýší v období dvanácti měsíců mzdy zaměstnancům v obchodech v průměru o 32,5 %.

Mzdy v českém řetězci Vesna se pohybují na hranici bídy

Nejnižší možné mzdy a špatné pracovní podmínky v českém obchodním řetězci Vesna se staly hlavním tématem dnešní tiskové konference v Hradci Králové. Kromě zástupců Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) byli přítomni také samotní zaměstnanci.