Mzdy provozních zaměstnanců prodejen ALBERT se od 1. 1. 2022 navýší v průměru o 4 %

Mzdy provozních zaměstnanců ve více než třech stovkách prodejen po celé České republice od 1. ledna 2022 opět porostou. V průměru o 4 procenta si od začátku roku polepší tisíce pokladních, prodavačů, pekařů, skladníků či zelinářů. Jde již o šestou velkou vlnu zvyšování mezd od roku 2016. Jako poděkování zaměstnancům vyplatí Albert ve čtvrtém čtvrtletí také mimořádnou odměnu ve výši 3 000 korun.

 

„Navýšení mezd i mimořádná odměna jsou vyjádřením velkého poděkování celému týmu našich zaměstnanců. Jsme rádi, že i v této složité době můžeme oznámit další vlnu navýšení mezd, které jsme nastartovali již před pěti lety. Investice do mezd bude představovat náklady v řádu stovek milionů korun. Pokračujeme tak v naší nastolené cestě a jsem velmi rád, že Albert vnímají naši zaměstnanci ale také veřejnost jako stabilního a dobrého zaměstnavatele. Toto navýšení je také předmětem kolektivního vyjednávání se zástupci odborových organizací a jsme rádi, že naše plány v této oblasti dlouhodobě podporují,“ říká Michal Pavelka, senior viceprezident pro operativu a logistiku ve společnosti Albert Česká republika.

„Navýšení mezd v průměru o 4 %, s garancí minimálně 2 % pro každého provozního zaměstnance prodejen, je výsledkem férového sociálního dialogu mezi UZO a společností Albert. Společnost Albert je jedním z mála zaměstnavatelů v sektoru obchodu, který zaručuje každému provoznímu zaměstnanci minimální mzdový nárůst,“ říká Renáta Burianová, prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb.