Premiér podpořil snahu odborů o zvýšení mezd v Aholdu

„Jsem jednoznačně na straně odborů, které se chovají velmi rozumně. Použiji diplomatický kanál, který mám jako předseda vlády k dispozici a sejdu se s nizozemským velvyslancem a požádám ho, aby intervenoval u vlastníka Aholdu a pokusil se ho přimět ke zvýšení mezd zaměstnancům české pobočky,“ uvedl na tiskové konferenci po jednání se zástupci odborů.

OSPO v jeho snaze od začátku podporuje také Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS), jejíž předseda Josef Středula se jednání také zúčastnil. „Nizozemský Ahold vzkazuje, že v České republice lidé nemusejí mít důstojný život. My ale učiníme vše pro to, aby byli důstojně odměňováni,“ řekl.

„Základní mzda prodavačů a pokladních by měla činit alespoň 16 tisíc korun, aby pokryla více než jen jejich nejzákladnější potřeby,“ uvedla na tiskové konferenci předsedkyně OSPO Renáta Burianová.

V současné době dosahuje průměrná mzda provozních zaměstnanců ve společnosti Ahold pouhých 12 500 korun, což je zhruba o třetinu méně než v ostatních řetězcích působících v České republice.

Záznam z tiskové konference najdete pod tímto odkazem: https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/tiskove-konference/tiskova-konference-pojednani-se-zastupci-odboru-ve-spolecnosti-ahold-v-cr–22–listopadu-2016-151006/