PENNY MARKET BUDE MÍT OPĚT 24.12. ZAVŘENO

Všichni zaměstnanci PENNY budou mít letos na Štědrý den volný den. Zákon sice dovoluje mít 24. prosince dopoledne otevřeno, přesto všechny prodejny PENNY zůstanou v tento sváteční den zavřené.

„I touto formou chceme našim lidem poděkovat za vše, co jsme letos díky nim společně zvládli. Nikdo si neuměl představit, jak náročný tento rok bude, a to jak v osobním, tak pracovním životě každého z nás. Museli jsme se vyrovnávat se situacemi, které před nás doba postavila. Díky všem našim zaměstnancům jsme dokázali zajistit i v těch nejtěžších okamžicích a nejsložitějších situacích služby našim zákazníkům na vysoké úrovni,“ vysvětluje tento krok Radek Hovorka, jednatel PENNY, a dodává: „Naše rodiny a nejbližší, vytvářející naše zázemí a domov, jsou tím nejcennějším, co ve svých životech máme. Bez nich bychom uplynulý rok jen těžko zvládli. A protože nám na našich rodinách i nejbližších záleží, budou s nimi moci všichni zaměstnanci PENNY strávit Vánoce bez toho, aby museli plnit pracovní povinnosti.“

V nejvýznamnější den v roce, 24. prosince zůstane všech více než 390 prodejen PENNY v České republice zavřených, což oceňuje i Renáta Buriánová, prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb: „Po tomto náročném roce je to dobré rozhodnutí. Lidé si zaslouží strávit svátky v kruhu nejbližších a pro takřka šest tisíc rodin zaměstnanců PENNY to znamená, že po vyčerpávajícím roce i předvánočním shonu mohou strávit Štědrý den v rodinném kruhu. Stále je to v našem oboru ojedinělá forma poděkování, o to je toto rozhodnutí cennější.“

Současně všichni zaměstnanci dostávají dárkovou kartu PENNY v hodnotě 3 500 korun na nákup zboží v PENNY, do konce roku také všichni zaměstnanci dostávají příplatek 10 % za každou odpracovanou hodinu. Do mimořádných odměn v souvislosti s aktuální situací pandemie Covid-19 tak PENNY investovalo desítky milionů korun.

Péče o zaměstnance je jedním z pilířů společenské odpovědnosti PENNY. Kromě plošných benefitů v podobě stravenek nebo týdne dovolené navíc, si mohou volit různé formy atraktivních benefitů v rámci cafeteria systému. Velký důraz klade společnost PENNY Market i na možnost skloubení práce a rodinného života, kdy umožňuje zaměstnávání na zkrácené úvazky.