Mzdy provozních zaměstnanců prodejen ALBERT se od 1. ledna zvýší v průměru o 17 %

Společnost Albert navýší od 1. 1. 2019 mzdy provozních zaměstnanců ve více než 300 obchodech po celém Česku. V průměru o 17 % si od začátku roku polepší tisíce pokladních, prodavačů, pekařů a skladníků. Všichni provozní zaměstnanci budou mít mzdu zvýšenou minimálně o 6 %. Albert tak navazuje na výrazné zvedání mezd v minulých letech, a souhrnné navýšení mezd na provozních pozicích za uplynulých 25 měsíců bude činit v průměru 49,5 %. Ve čtvrtém čtvrtletí bude vyplácen také mimořádný bonus ve výši až 3000 Kč.

„S výsledkem vyjednávání jsem spokojena a doufám, že stejně spokojeni budou i provozní zaměstnanci a právě jich pokladních, prodavačů, pekařů či skladníků se týká největší nárůst mezd. Věříme, že tato podoba vyjednávání bude pokračovat i v dalším období,“ říká prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb Renáta Burianová.

Albert patří mezi největší soukromé zaměstnavatele v České republice. Ve více než třech stovkách supermarketů a hypermarketů pracuje na různé pracovní úvazky přibližně 17 tisíc lidí.

„25 měsíců a 49,5 procenta – tato dvě čísla jasně říkají, že to se zvyšováním spokojenosti kolegů na prodejnách myslíme velmi vážně a do oblasti mezd investujeme stamilionové částky. Také díky tomu jsme snížili fluktuaci v uplynulých dvou letech o polovinu a výrazně zvedli spokojenost, kterou měříme v pravidelných průzkumech. Chtěl bych týmům na prodejnách poděkovat za skvělou práci a věřím, že další navýšení mezd pro ně bude příjemnou zprávou a motivací zároveň,“ říká personální ředitel společnosti Albert Česká republika Ctirad Nedbálek.

Péče o zaměstnance obchodů Albert zahrnuje také benefity. Jedná se například o kvartální patnáctiprocentní slevu na velký rodinný nákup v našich obchodech, finanční příspěvky na dopravu či penzijní pojištění, stravenky, nebo rekondiční volno. Doba pracovní atmosféra a komunikace v týmech je podpořena i dalšími programy, například kampaní na zdravý životní styl a stravování.