Mzdy provozních zaměstnanců prodejen ALBERT se od 1. 1. 2021 navýší v průměru o 6 %

I v období korona krize Albert pokračuje v navyšování mezd. Od 1. ledna 2021 vzrostou mzdy provozních zaměstnanců ve více než třech stovkách prodejen po celé České republice. Tisíce pokladních, prodavačů, skladníků, pekařů či zelinářů si od začátku roku polepší v průměru o 6 procent. Minimální garantované navýšení bude činit 3 procenta. Albert tak pokračuje ve zvyšování mezd z uplynulých let. V posledním čtvrtletí tohoto roku vyplatí zaměstnancům na prodejnách také mimořádný bonus ve výši až 3000 korun jako poděkování za pracovní nasazení.

 

Komentář Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb

„Jsem velmi ráda, že při kolektivním vyjednávání došlo ke shodě a zaměstnanci budou za svou náročnou práci odměněni. Albert je jedna z mála společností, která i v této velmi složité době přistupuje k zaměstnancům férově. Navýšení minimálně o 3 % zabrání propadu reálné mzdy a to je pro odbory v této době velmi podstatné. Ke shodě s vedením společnosti došlo i v oblasti čtvrtletního bonusu. Pro zaměstnance bude tento bonus zpříjemněním předvánočního období,“ říká Renáta Burianová, prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb.

Komentář zaměstnavatele, společnosti Albert Česká republika

„I přes náročné období, kterým aktuálně celá společnost prochází, navýšíme mzdy i v následujícím roce. Navazujeme tím na přechozí roky a pokračujeme v naší cestě být dobrým, férovým a oblíbeným zaměstnavatelem. Navýšení investice do mezd bude znamenat dodatečné náklady v řádu stovek milionů korun. Důležitým krokem je také mimořádná odměna, kterou budeme vyplácet jako poděkování provozním zaměstnancům na prodejnách již podruhé v tomto roce a poběží po celé čtvrté čtvrtletí. Stejně jako na jaře tak poděkujeme našim kolegům v prodejnách za dobrou práci v podmínkách, které jsou ztížené stávající situací,“ přibližuje Ctirad Nedbálek, viceprezident lidských zdrojů společnosti Albert Česká republika.

V posledním čtvrtletí tohoto roku dostanou zaměstnanci na prodejnách Albert mimořádný bonus ve výši až 3000 korun. Jedná se již o druhou vlnu vyplácení mimořádných odměn. Během jarního nouzového stavu dostávali provozní zaměstnanci odměny v řádech tisíců s celkovým nákladem 70 milionů korun.

Albert patří mezi největší soukromé zaměstnavatele v České republice. Ve více než třech stovkách prodejen, třech distribučních centrech a na centrále společnosti pracuje na různé úvazky přibližně 17 000 lidí. Péče o ně zahrnuje také benefity. Jde například o kvartální patnáctiprocentní slevu na velký rodinný nákup v obchodech Albert, finanční příspěvky na dopravu či penzijní pojištění, stravenky, kartu Multisport nebo rekondiční volno. Velmi intenzivně se už několik let věnujeme Albert také oblasti zdraví zaměstnanců a organizuje také preventivní programy a poskytuje vitaminy, vakcinaci proti chřipce, odborné poradenství v oblasti výživy a zdravého životního stylu.