Tisková konference UZO k Zákonu o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě

K 80 000 LIDÍ SE DOSTAL NÁŠ ZELENÝ PÁSEK V RÁMCI NAŠÍ KAMPANĚ NEBERTE NÁM SVÁTKY, ZÁJEM VŠAK BYL DALEKO VĚTŠÍ. BOHUŽEL JSME Z FINANČNÍCH A KAPACITNÍCH DŮVODŮ TENTO OBROVSKÝ ZÁJEM NEMOHLI POKRÝT. VŠEM MOC DĚKUJEME.

Zde je odkaz na článek z idnes.cz:                                                                                                                      https://ekonomika.idnes.cz/odbory-zamestnanci-naramky-unie-zamestnancu-marks-and-spencer-p75-/ekonomika.aspx?c=A181102_115439_ekonomika_jn&fbclid=IwAR2Y9l-a44Tu4PjhjEESeUdTF7yVfuOhXzAubMYOK72N5-iB1adsbPEFw18
Pokud jste si tento článek přečetli, rádi bychom uvedli na pravou míru dvě zavádějící informace, které se v něm vyskytují:

1. VYJÁDŘENÍ M&S, ve kterém stojí: „Ty náramky nebyly na rukou, byly součástí uniforem a dále, že nás požádali velmi slušně a my jsme jim odpověděli výhrůžným mailem.“ Ani jedna z těchto věcí není pravdivá, pakliže je zaměstnanci nosí na rukou, tak nejsou součástí uniformy a druhá nepravda je, že oni nás slušně požádali a my jsme jim odpověděli výhružným mailem, protože mi ty maily máme a víme, co v nich stojí.

2. ZÁVĚR ČLÁNKU: ve kterém stojí: „Maďarský parlament v roce 2016 obdobný zákon zrušil, a to zhruba po roce jeho fungování.“ Tato věta je pravdivá, důležité je však doplnit a vysvětlit slovíčko „obdobný“. Tento zákon se sice týká regulace prodejní doby, nikoli však ve svátečních dnech, protože v těchto dnech mají uzavřené prodejny stejně jako je to u našich sousedů. Tento zákon se týkal POUZE REGULACE OTEVÍRACÍ DOBY O NEDĚLÍCH!